top of page
  • gokhan

Chat Siteleri

Güncelleme tarihi: 5 Eki 2021

Chat SiteleriInternet’in hayatimiza girmesinden sonra çesitli web siteleri araciligi ile kullanicilarina yeni arkadasliklar kurma imkanlari sunan birçok sohbet sitesi hizmete sunulmus ve günümüze kadar geliserek hizmetlerine devam etmislerdir. Günümüzde çok çesitlilik gösteren bu sitelerin her biri kullanicilarina farkli imkanlar sunmakta, daha kolay ve güvenilir arkadasliklar kurma firsatlari vermektedir. Bu sohbet sitelerinin Internet’teki genel adi sohbet kelimesinin yerine Ingilizce karsiligi olan chat kelimesinin kullanilmasiyla chat siteleri olarak adlandirilmistir. Internet’te bulunan siteler çok çesitlilik göstermekte olup irili ufakli birçok firma ve bireysel olarak amatör imkanlar ile de yapilmakta oldugu gibi, dünyaca ünlüleri de bulunmaktadir. Dünya çapinda milyonlarca kullaniciya hizmet vermekte olan bu siteler verdikleri hizmetler bakimindan da oldukça büyük farkliliklar göstermektedirler. Saglamis olduklari hizmetler bakimindan farkli kullanici kitlerine hitap etmekte olan chat siteleri genel olarak gelirlerini reklamlar üzerinden saglamakta olup birçogu ücretsiz olarak kullanicilarina hizmet vermektedir.


Chat Sitelerinin Sagladigi Hizmetler


Chat sitelerinin saglamis oldugu iletisim ve yeni arkadaslar edime imkanlari, sitenin hedef kitlesine göre çesitlilik göstermekte olmaktadir. Birçok chat siteleri kullanicilarina yeni arkadasliklar kurma firsatlari vermekte olup, bazilari ise anlik olarak kullanicilar arasinda iletisim kurulmasina olanak vermektedir. Genel olarak sadece tanidiginiz kisilerle iletisime geçmenize olanak saglayan sohbet siteleride çokça bulunmaktadir. Bu ve benzer sitelerin verdigi hizmetlerden yararlanan kullanicilarin bazilari bu siteler araciligiyla kendilerine genis arkadas gruplari olusturup chat siteleri araciligiyla birbirleriyle sürekli olarak iletisim kurmaktadirlar. Bu arkadas gruplari çogunlukla birbirlerinden uzak yerlerde oturmakta olabilmekte, ancak siteler üzerinden iletisimlerini gerçeklestirmektedirler. Sosyal Hayatimizdan Bir Parça Chat Siteleri

çalismalarinda kullanicilarin güvenliklerine de oldukça önem vermek zorundadirlar. Siteleri kullanan kisilerin bilgilerinin güvenligi çok önemli bir konu olmakta, çok önemli kisisel bilgilerin paylasildigi bu tarz sitelerde kullanicilarin tercihlerinde güvenlik unsurlarinin payi oldukça büyük bir önem teskil etmektedir. Kullanicilarin site tercihlerindeki diger unsurlar ise çogunlukla web sitesinin göstermis oldugu performans ve arkadaslik imkanlari olusturmaktadir. Kullanicilar kendileri ile uyumlu kisilerin bulundugu sohbet sitelerini daha çok tercih etmektedirler. Çok çesitli arkadas gruplarinin bulundugu bu siteler internet üzerinden kolaylikla üye olunarak yada sitenin içerigine bagli olarak misafir kullanici olarak kullanilabilme özelligi bulundurmaktadir. Günümüz imkanlari kullanicilara sunmus oldugu chat sitelerinin birçok özellikleri bulunmaktadir.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page